Novinky

Solforen Unie nezávislých petrolejářů

Energetická řešení na setkání Unie nezávislých petrolejářů

Měli jsme jedinečnou příležitost být součástí setkání Unie nezávislých petrolejářů v Hradci Králové, kde vystoupil s přednáškou Ing. Vilém Pražák, PhD. Téma přednášky - pohled na nezávislý energetický mix s důrazem na zálohu proti black outům.

Energetická revoluce v gas & oil: Výrazné snížení nákladů a emisí CO2 díky bateriovému úložišti

V odvětví ropy a plynu, kde spolehlivá energie hraje zásadní roli, se naskýtají výzvy, které vyžadují inovativní a udržitelná řešení. Představujeme vám případovou studii, která odhaluje testování mobilního bateriového úložiště v průmyslovém nasazení na území ČR.

Jak snížit provozní náklady generátoru?

Vyvíjející se energetické technologie, požadavky trhu a dynamické potřeby zákazníků jsou hnacím motorem k inovacím. Dochází tak ke změně způsobu výroby, úschovy, ale i spotřeby energií. Průmyslové podniky v rámci optimalizace hledají nákladově efektivní řešení, které by se zároveň stalo i udržitelným.

Nové mobilní bateriové úložiště

Jdou přebytky vyrobené energie jednoduše uchovat, a ještě jednodušeji převést na místo aktuální potřeby? Na takové, kde není přípojka, typicky staveniště na holé pláni?

Garantovaná energetická soběstačnost

Jak zajistit potřebný výkon a energetickou soběstačnost??

Oficiální výhradní prodejce a servisní středisko

Naše společnost Solforen Plus se stala oficiálním partnerem společnosti Pramac na poli plynových generátorů řady GA a GGW...

Shrnutí účasti na veletrhu AquaTherm Praha 2022

Je to pár dní, kdy se naše společnost Solforen Plus zúčastnila jedné z nejprestižnějších a největších odborných událostí v ČR, veletrhu AquaTherm Praha. A my nyní přinášíme krátké shrnutí z tohoto mimořádně rušného eventu.

Mezinárodní veletrh AQUATHERM Praha

Zveme všechny naše obchodní partnery a zákazníky na největší veletrh pořádaný v České republice.

Je vůbec možné být zcela nezávislý na dodavateli el. energie?

Zvyšující se výskyt výpadků veřejné elektrické sítě je způsoben především rychlým technologickým pokrokem, na který není přenosová soustava připravena. Důležitou roli hraje také špatné počasí. Silný vítr totiž dokáže poničit nadzemní vedení nízkého napětí. Je vůbec možné vyhnout se výpadkům el. energie a být tak zcela nezávislý na svém dodavateli?

Je možné, aby byl ostrovní solární systém plně funkční i v zimě (bez slunce)?

Ostrovní řešení solárních elektráren je ekologický a soběstačný zdroj elektřiny vhodný do oblastí bez elektrické přípojky. Nicméně má zcela jednu zásadní vadu na kráse. V zimních měsících, kdy se dny krátí a noci prodlužují, musí být elektrárna schopna dodat dostatek elektřiny…

Nová spolupráce s Technickým centrem v Brně

Společnost Solforen Plus připravuje nový projekt instalace…