Co je u nás nového

Garantovaná energetická soběstačnost

Jak zajistit potřebný výkon a energetickou soběstačnost??

Oficiální výhradní prodejce a servisní středisko

Naše společnost Solforen Plus se stala oficiálním partnerem společnosti Pramac na poli plynových generátorů řady GA a GGW…

Solforen AqauTherm Praha 2022

Shrnutí účasti na veletrhu AquaTherm Praha 2022

Je to pár dní, kdy se naše společnost Solforen Plus zúčastnila jedné z nejprestižnějších a největších odborných událostí v ČR, veletrhu AquaTherm Praha. A my nyní přinášíme krátké shrnutí z tohoto mimořádně rušného eventu.

Mezinárodní veletrh AQUATHERM Praha

Zveme všechny naše obchodní partnery a zákazníky na největší veletrh pořádaný v České republice.

Je vůbec možné být zcela nezávislý na dodavateli el. energie?

Zvyšující se výskyt výpadků veřejné elektrické sítě je způsoben především rychlým technologickým pokrokem, na který není přenosová soustava připravena. Důležitou roli hraje také špatné počasí. Silný vítr totiž dokáže poničit nadzemní vedení nízkého napětí. Je vůbec možné vyhnout se výpadkům el. energie a být tak zcela nezávislý na svém dodavateli?

Je možné, aby byl ostrovní solární systém plně funkční i v zimě (bez slunce)?

Je možné, aby byl ostrovní solární systém plně funkční i v zimě (bez slunce)?

Ostrovní řešení solárních elektráren je ekologický a soběstačný zdroj elektřiny vhodný do oblastí bez elektrické přípojky. Nicméně má zcela jednu zásadní vadu na kráse. V zimních měsících, kdy se dny krátí a noci prodlužují, musí být elektrárna schopna dodat dostatek elektřiny…

Nová spolupráce s Technickým centrem v Brně

Společnost Solforen Plus připravuje nový projekt instalace záložního zdroje na zemní plyn. Zákazníkem je Technické centrum v Brně. To se rozhodlo instalovat záložní zdroj o výkonu 25kVA pro zálohování serverovny a bezpečnostních požárních systémů pro případ výpadku dodávek elektrické energie.

Agregát bude umístěn v technické budově zákazníka. Jedná se o soustrojí vybavené plynovým motorem PSI, který je primárně určen pro nejtěžší technické aplikace. Agregát je schopen pracovat i v nepřetržitém provozu, dle technických požadavků aplikace zákazníka.

Záložní zdroj je napájen zemním plynem z veřejné sítě, tím je zajištěna okamžitá flexibilita zdroje. Nehrozí degradace paliva uloženého v nádrži, jako je tomu u diesel-agregátů, a provozovatel je zproštěn legislativy související s uskladňováním PHM.

Další důležitou výhodou je, že zemní plyn je nízko emisním zdrojem energie. Tento druh zdroje elektrické energie nabízí nový ekologický a ekonomický přístup k řešení energetické soběstačnosti v případě výpadku veřejného zdroje elektrické energie (tzv. blackout).

Společnost Solforen Plus má ověřené zkušenosti s tímto typem záložního zdroje elektrické energie a je schopna nabídnout elektrocentrály na zemní plyn a LPG. Jsme schopni pokrýt požadavky zákazníka na dodávky energie v rozsahu 8, 10, 13, 15, 25, 40, 50, 80 až 200 kVA. Zajišťujeme komplexní zákaznické řešení na míru s individuálním přístupem a komplexními servisními službami.