Nová spolupráce s Technickým centrem v Brně

Společnost Solforen Plus připravuje nový projekt instalace záložního zdroje na zemní plyn. Zákazníkem je Technické centrum v Brně. To se rozhodlo instalovat záložní zdroj o výkonu 25kVA pro zálohování serverovny a bezpečnostních požárních systémů pro případ výpadku dodávek elektrické energie.

Agregát bude umístěn v technické budově zákazníka. Jedná se o soustrojí vybavené plynovým motorem PSI, který je primárně určen pro nejtěžší technické aplikace. Agregát je schopen pracovat i v nepřetržitém provozu, dle technických požadavků aplikace zákazníka.

Záložní zdroj je napájen zemním plynem z veřejné sítě, tím je zajištěna okamžitá flexibilita zdroje. Nehrozí degradace paliva uloženého v nádrži, jako je tomu u diesel-agregátů, a provozovatel je zproštěn legislativy související s uskladňováním PHM.

Další důležitou výhodou je, že zemní plyn je nízko emisním zdrojem energie. Tento druh zdroje elektrické energie nabízí nový ekologický a ekonomický přístup k řešení energetické soběstačnosti v případě výpadku veřejného zdroje elektrické energie (tzv. blackout).

Společnost Solforen Plus má ověřené zkušenosti s tímto typem záložního zdroje elektrické energie a je schopna nabídnout elektrocentrály na zemní plyn a LPG. Jsme schopni pokrýt požadavky zákazníka na dodávky energie v rozsahu 8, 10, 13, 15, 25, 40, 50, 80 až 200 kVA. Zajišťujeme komplexní zákaznické řešení na míru s individuálním přístupem a komplexními servisními službami.