Průmyslové plynové elektrocentrály

efektivní a ekologické řešení i pro nejnáročnější provozy

Dodávka elektrické energie pomocí elektrocentrál, má z hlediska průmyslového nasazení mnohá specifika. Díky potřebné praxi, jsme schopni objektivně navrhnout nejvhodnější technologické řešení přímo vám na míru.

Daný stroj navíc nejen dodáme, odborně naistalujeme a spustíme, ale zajistíme také veškerou údržbu a případný záruční i pozáruční servis.

Nabízíme nejširší škálu výkonových řad plynových elektrocentrál v České republice

Elektrocentrály jsme schopni dodat v takřka bezobslužné, automatizované variantě, umožňující vzdáleně monitorovat většinu funkcí centrály, popř. ji na dálku také ovládat.

U všech námi dodávaných elektrocentrál lze flexibilně konfigurovat jejich elektrické zapojení a výstupy.

Motor lze doplnit o přídavná technická zařízení a komponenty, aby se dosáhlo např. prodloužení servisního intervalu, zvýšení životnosti stroje, již zmíněného vzdáleného ovládání, atp.

Samozřejmostí jsou homologované podvozky nebo tažná zařízení pro případy, kdy potřeba elektrocentrálu často převážet.

Novinkou v nabídce našich služeb je také dlouhodobý pronájem elektrocentrál

Znáte nejpoužívanější druhy plynových elektrocentrál?

NG elektrocentrály

provoz na NG (zemní plyn), jehož rozvody jsou dnes ve většině firem i domácností, zaručuje nízké provozní náklady, bez nutnosti starat se o množství zbývajícího paliva, ekologičnost, atd.

LPG elektrocentrály

další ekologické řešení, umožňující si vybrat, zda zvolíte novou LPG elektrocentrálu, nebo půjdete cestou přestavby stávající benzínové elektrocentrály

Bi-fuel elektrocentrály

hybridní řešení využívající dva i více druhů paliva, s možností přestavby stávající dieselové elektrocentrály tak, aby primárně spalovala zemní plyn

7 důvodů proč preferovat průmyslovou elektrocentrálu na NG (zemní plyn)

 • efektivita
 • ekologičnost
 • ekonomická hospodárnost
 • bezporuchovost
 • schopnost provozu v nepřetržitých provozech
 • odolnost v průmyslovém prostředí (i s kolísavým zatížením)
 • stabilní a spolehlivý výkon

Spolupracujeme s velkým množstvím lety prověřených výrobců jednotlivých komponent. Díky tomu jsme schopni dodat zcela flexibilní zástavby soustrojí.

Zde jsou někteří z našich dodavatelů:

Předem víte, jak drahý bude provoz

Provádíme analýzy nákladů provozu elektrocentrál, včetně nákladů na údržbu a servis OPEX. Porovnáme výhodnost a vhodnost jednotlivých uvažovaných řešení pro energii.

Emise snížíme až na samé minimum

Jsme schopni snížit emise na požadovanou koncentraci; simulovat koncentraci nežádoucích plynů a navrhnout katalyzátor na míru.

Tribodiagnostika je samozřejmostí

Pomocí tribodiagnostiky dokážeme odborně analyzovat a následně doporučit nejvhodnější olej je pro vaši aplikaci.

Díky tomu ušetříte nemalé náklady na servis a prodloužíte celkovou životnost vašeho systému.

Ekologičnost je levnější, než si myslíte

Při projektování dbáme na co největší ekologiičnost provozu. Vždy se snažíme najít takové řešení, které by bylo ekologicky šetrné a při dosažení co nejefektivnějšího výkonu stroje nesnižovalo jeho ekonomickou rentabilitu.

K tomuto účelu používáme především přídavných technologických celků, které vylepší parametry chodu elektrocentrály.

Programujeme řídící jednotky ComAp

Jsme proškoleni k programování řídících jednotek společnosti ComAp.

Tato značka je jedním z glopálních leaderů v oblasti řízení elektrogenerátorů a díky tisícům instalací po celém světě, je za léta provozu jejich kvalita dostatečně prověřena.

Samozřejmostí je pro nás také diagnostika ECU.

NG elektrocentrály – na zemní plyn

NG elektrocentrály jsou vybaveny motory spalujícími zemní plyn, díky čemuž jsou zabezpečeny jejich minimální provozní náklady. Využití plynného paliva je navíc velmi ohleduplné k životnímu prostředí.

Díky nízkým výfukových emisím, splní NG elektrocentrály i evropské normy, zpřísňující od roku 2019 emisní limity pro průmyslové motory

Tím ale jejich výhody zdaleka nekončí…

Hlavním benefitem elektrocentrál na zemní plyn je možnost jejich okamžitého připojení na běžný veřejný rozvod plynu, který je dnes dostupný ve většině firem a domácností. Díky tomu je možnost zajistit prakticky nepřetržitou dodávku paliva a tím i nonstop provoz elektrocetrály bez potřeby doplňovat palivo.

Dalšími výhodami jsou nízká hlučnost, snadnost použití a vysoká míra spolehlivosti.

Nadstandardní výbava:

 • automatický panel s možností vizualizace všech poruch
 • podvozek pro pomalý transport
 • podvozek pro transport po dálnici
 • zvukově izolovaná kapotáž
 • kapotáž do venkovního prostředí
 • a další speciální vybavení…

Technologie se dá dále doplnit o tlakovou nádobu, která přes regulační ventily zajišťuje stálý tlak přísunu paliva a zároveň pracuje jako zásobní nádrž plynu.

Jsme schopni zajistit dodávku tlakových nádob na klíč, na základě výkresové dokumentace zákazníka nebo poskytujeme poradenství a projekční činnost v daném oboru. Tlakové nádoby mohou být osazeny kompletní výbavou – pojišťovací ventily, armatury, elektronické zabezpečovací zařízení.

LPG elektrocentrály – na propan butan

Jak již název napovídá, LPG elektrocentrály ke svému pohonu využívájí klasického zkapalněného propan-butanu, ať již z přenosných lahví v mobilní variantě, nebo ve stabilní variantě z velkokapacitních zásobníků.

Výhodou je, že si zákazníci mohou vybudovat nebo využít vlastní zásobník plynu a využívat tak levnou energii, kterou vyrobí.

Používáním plynného paliva se navíc šetří mechanické části motoru a díky účinnější lubrikaci se prodlužuje jeho životnost. Spalování čistého paliva je také šetrné k životnímu prostředí.

U menších, přenosných, benzinových elektrocentrál nabízíme dodávku speciálního kitu na přestavbu této elektrocentrály na LPG. Pro více informací nás kontaktujte…

Bi-Fuel elektrocentrály – na více druhů paliva

Spolu s našimi partnery jsme schopni nabídnout speciální řízení palivové směsi Vašeho stávajícího dieselového agregátu tak, aby primárně spaloval zemní plyn, bez toho, aniž bychom ohrozili výkon stroje, případně jeho mechanické části a údržbový plán.

Toto řešení je ekologické a zároveň značným způsobem šetří náklady na provoz celého zařízení.

Více informací vám rádi poskytneme osobně…

Máte dotaz? Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám